Happekoorimine Tartus

happekoorimised tartusNaturee Ilustuudios Tartus on võimalik teha happekoorimisi igal aastaajal, päikeselistel perioodidel aitavad erinevaid näidustusi leevendada geelkoorijatega näohooldused, sügis-talvisel perioodil teostame ka kombineeritud, retinooli ja alkoholil põhinevaid happekoorimisi. Happekoorimisi eelistavad väga paljud kliendid hüperpigmentatsiooni ja ebapuhtustega näonaha korral, kuna happekoorimistel on tõhus nahatooni ühtlustav, pigmendilaike helendav ja liigset rasueritust reguleeriv toime.

Kasutame happekoorimisi ka paljude klassikaliste näohoolduste juures, sest see aitab oluliselt tõsta kosmeetiliste näohooldustoodete imendumist ja efektiivsust. Iga happekoorimise protseduur sisaldab ka kosmeetiku konsultatsiooni ja raviplaani koostamist, et kindlustada parim tulemus.


Geelkoorijatega läbiviidavad leebed keemilised koorimised on leevenduseks erinevatele nahaprobleemidele. Geelikoorijates kasutatakse enamasti erinevaid puuviljahappeid ( glükool-, piim-, sidrun, õun- ja mandlihapet). Hoolduste tugevuse annab happelise geeli toimimise aeg nahal. Enamasti soovitatakse hooldusi teostada 4-6 hooldusest koosneva kuurina, kuid protseduure võib kasutada ka ühekordse nahka stimuleeriva hooldusena. Hooldused ei ole valulikud ega tekita naha ketendust.

Sobiva geelkoorija valik tehakse koostöös kosmeetikuga happekoorimise protseduuri ajal.

Geelkoorijad

MANDELACT

Mandelhappe ja tioglükoolhappega koorija – on sobilik tundlikule nahale, mis ei talu teisi AHA-sid. On suure molekulaarmassiga ja imendub läbi epidermise aeglasemalt, ei tekita põletavat tunnet ega ärritusi. Mandlihape on antibakteriaalse, antimikroobse ja rasueritust reguleeriva toimega. Keemiliselt on mandlihape sarnane antibiootikumidega. Kontrollib karvafollikulites paikneva rasu hulka ja tõkestab akne bakteri arengut.

Näidustused:

 • Veresoonkonna probleemid (kuperoosa, rosaatsea)
 • Elutu nahk ja vananev nahk
 • Hemosiderroiline hüperpigmentatsioon
 • Tundlik ja kergeltärrituv nahk

AZELAC PEEL

Aselaiinhappega geelkoorija – on leebetoimeline keemiline koorimine. Sobilik punetavaleja põletikulikulisele nahale. Ei tekita valuaistingut. Tootes sisalduv aselaiinhape pidurdab türosinaasi ja seega vähendab hüperpigmentatsiooni. Vähendab põletikke ning rasuproduktsiooni.

Näidustused:

 • Veresoonkonna probleemid (kuperoosa, rosaatsea)
 • Põletikuline ja mittepõletikuline rosaatsea
 • Põletikuline ja mittepõletikuline akne
 • Melasma ja teised pigmentatsioonihäired
 • Psoriaas
 • Follikulit

Soblik punetavale ja põletikulisele nahale efektiivhooldusena ja ka eelhoolduseks enne tugevamaid keemilisi koorimisi. Hooldust võib teha ühekordse hooldusena, eelhooldusena tugevamale happekoorimisele ja ka järjepidevate hooldustena kuurina. Püsivamate tulemuste saavutamiseks on soovitatav vähemalt 4 protseduurist koosnev hoolduskuur. Aselaiinhappega koorimine ei vaja naha spetsiaalset eelhooldust. Sobib väga hästi tundlikule nahale. See leebe kuid tõhus peeling väldib põletikuliste protsesside teket ja ebapuhtuste moodustumist, vähendab olemasolevaid nahapõletikke. Azelac happelistel nahahooldustoodetel on antioksüdatiivne vananemisvastane toime. Tooted vähendavad pigmentlaike ja ühtlustavad naha värvust.

SALIPEEL DS

Ssalitsüülhappega koorija. Salitsüülhappel basseruv koorimine, millele on polüetüleenglükool, mis vähendavad salitsüülhappe nahka ärritavat toimet. Hooldusejärgne naha punetus ja sügelustunne taanduvad kiiremini kui tavapärase sakitsüülhappe hoolduse järgselt. Imendub aeglaselt ja ei tekita naha ärritust.

Näidustused:

 • Põletikuline ja mittepõletikuline akne
 • Pigmentatsioonihäired
 • Tundliku nahaga põletikuline nahk
 • Follikuliit

Geelkoorimiste järelhooldus:

Naha niisutamine ja taastamine, pehmendamine ja kaitsmine kosmeetiku poolt määratud toodetega. Tavapärased kodus kasutatavad kreemid alates 4. või 5. protseduurijärgsel päeval, kui need ei tekita nahal kipitust. SPF toote kasutamine – SPF 15, et kaitsta nahka ultraviolettkiirguse eest ja ära hoida pigmentlaikude teket.

Happekoorimine geelkoorijaga näole

                     Varu aega 60 min 40 EUR

 

 

Alkoholialuselised happekoorimised

Tugevatoimelised keemilised koorimised tagavad kiired ja nähtavad tulemused. Hoolduste tugevus sõltub nahale kantud happekoorija kihtide arvust. Parimateks tulemusteks soovitame 2 nädala jooksul enne hooldust naha ettevalmistamist happeliste või retinooltoodetega. Keemilise koorimise järgselt nahk punetab ja on tundlik.

Alkoholialuselise happekoorimise järelhooldus:

1-4 päeval peale protseduuri niisutamine ja taastamine kosmeetiku poolt määratud toodetega.
Päikesekaitse vähemalt SPF15, et kaitsta nahka UV kiirguse eest ja vältida pigmendilaikude teket. Esmase ketenduse lõppedes 5.-6. päeval võib kasutada tavapäraseid koduhooldustooteid, kui need ei tekita kipitust.

Hoolduse järgselt tekib nahale ketendus, punetus ja tundlikkus.
Hoolduse järgselt tuleb kodus kasutada nahka taastavat Sesderma Silkses kreemi.
Melaspeel R
Azelac M
Salipeel LIC
mitmekülgne tugevat ketendust tekitav hooldus
põletikulise ja tundliku naha tõhus hooldus
õhenenud, tundlikule ebapuhtale nahale

Varu aega 45 min 50 EUR

Lisakiht 10 EUR

KEEMILISTE KOORIMISTE TOIME

Keemilised koorimised võimaldavad kiiresti ja tõhusalt lahendada erinevaid nahaprobleeme. Happeprotseduurid on ideaalsed naha värskendamiseks, elustamiseks ja noorendamiseks. Kõikide happekoorimiste põhitoime on naha uuendamine, niisutamine ja pinguldamine.

 • Pigmentlaikude helendamiseks
 • Armide ja venitusarmide silendamiseks
  Ebapuhta ja rasuse naha tasakaalustamiseks ja puhastamiseks
 • Elastsuse ja pinguldatuse tõstmiseks
 • Suurepoorilise naha silendamiseks

Keemiliste koorimiste toime:

 • Paraneb toodete imendumine ja seega on nende mõju tõhusam
 • Naha pinnalt eemalduvad surnud rakud ja naha uuenemine kiireneb
 • Tekib värskem, siledam ja nooruslikum jume
 • Reguleerub rasueritus ja väheneb komedoonide ning vistrike teke
 • Naha niiskussisaldus paraneb ja vähenevad pindmisest kuivusest tingitud kortsud
 • Kollageeni süntees kiireneb ja nahk on trimmis ning elastne
 • Pigmentlaigud vähenevad ja naha värvus ühtlustub
 • Antioksüdatiivne vananemisvastane toime

Keemilised happekoorimised ilusalongides

Tänapäeva lahutamatu komponent nahahoolduses

Tänapäeval on keemilise koorimise protseduur muutunud kosmeetiku lahutamatuks tööarsenaliks.  Naha koorimisega me kiirendame naharakkude loomulikku uuenemist ja surnud rakkude e. epidermise sarvkihi eemaldumist. Naha koorimine annab kiire ja nähtava tulemuse – nahk muutub puhtaks ja pehmeks, paraneb naha struktuur, sileneb reljeef ja naha värv. See protseduur sobib kõikidele nahatüüpidele alates probleemsest aknenahast lõpetades kuiva ja vananeva nahaga.

Keemiline koorimine on eelkõige naha struktuuri silumine keemiliste ainetega, mille eesmärk on naha defektide kõrvaldamine, mis on põhjustatud selle vananemisest , endokrüünsetest kahjustustest, päikesepõletusest, aknest jne.

Keemilise koorimise näidustused:

 • Naha ebatasane struktuur
 • Hüperpigmentatsioon
 • Akne ja aknearmid, laienenud poorid
 • Fotovananemine
 • Kortusud laubal ja silmaübruses
 • Striiad ehk venitusarmid

Keemilist koorimist soovitatame kasutada enam suurepoorilisele nahale ja kerge aknevormi puhul. Samuti on ta tulemuslik esimeste kergemate vananemisilmingute puhul ning eelnevate hüperpigmentatsioonide puhul. Seejuures on oluline ära märkida , et pindmine keemiline koorimine normaliseerib ka kuiva nahka. Pindmisi koorimisi puhul toimib keemiline aine vaid epidermise piirides kuni basaalmembraanini.

Keemiline koorimine aitab parandada ebaühtlast nahastruktuuri, vähendada või kaotada pigmendilaike, tasandada pindmisi kortse, akne- ja venitusarme, vähendada põletikulisi protsesse nahal. Keemilist koorimist teostatakse edukalt ka naha värskendamiseks, elustamiseks ja noorendamiseks.

logo_mediderma

Happekoorimise protseduuri järgselt ei tohi:
EI TOHI nahaketendust mehaaniliselt eemaldada – eemalduvad ka uued, elusad naharakud.

EI TOHI päevitada ega käia solaariumis(2 – 8 nädalat)
EI TOHI kasutada aktiivseid kosmeetilisi tooteid – eeterlikud õlid, kodusolevad seerumid.
EI TOHI külastada sauna (ka mitte aurusauna) ega ujulat – kogu ketenduse ajal.
EI TOHI füüsiliselt treenida – higistamisel võivad naha alla tekkida vesivillid.
EI TOHI teostada depilatsiooni ega teisi tugevatoimelisi kosmeetilisi protseduure.

Kasutame happekoorimisel MediDerma tooteid.